#Mim Hayaller hayaller!  Mimleri çok sevdiğimi söylemiş miydim? Çok seviyorum, belki de bu röportaj okumayı da çok sevmemden geliyor. Mesela bir oyuncu ya da bir yazarı araştırmak istersem röportajlarını okurum hep. Çünkü soruların cevapları iç dünyamızın fısıltıları oluyor. Ve çok güzel bir mim var karşımızda. Beni mimleyen Sevgili Berikanın Günlüğü'ne çok teşekkür ediyorum. Onun cevapları da çok güzel, eğer merak ederseniz bir ziyaret edin bloğunu.
  Geçelim benim cevaplara;
 
1) Hayal kurmaktan hoşlandığınız yer ya da zaman dilimi var mı?
 
  Hayal kurma konusunda üst düzey yetenekli olabilirim. Bir otobüsün camına başımı koyduğum anda, yastığı başımı koyduğum zamanlarda hemen hayal kurabilirim. Hatta uyumak için masal okunan bir çocuk olmadım. Şimdi iyi ki de öyle olmuş diyorum. Çünkü çok fazla masal okumak, hani bilim kurgu tarzı oluyor ya onlar hayal dünyasını öldürebilir. Tabi bu bana göre. Eğer bir gün anne olursam çocuğumla beraber hayal kurarım uyumadan önce. Kitap okuma alışkanlığını tabi ki kazandırmak isterim bu ayrı. Ama okuduğu kitapları canlı bir hayal gücüyle okumalı zannımca. Yani illa ki sınırlandırdığım bir zaman ya da mekan yok. Biz Her de Hayal Kurarız...😉😉😉
 
2) En çok neyin hayalini kurarsınız?
 
  Kitaplarla ilgili bir hayalim var. Yazar olmanın dışında bir şey bu. Bir gün gerçekleştirebilirsem inşallah sizlerle de paylaşmak isterim.
 
3) Şimdiye kadar çok hayalinizi gerçekleştirdiniz mi?
 
  Ah çoğu gerçekleştirme aşamasında. Başardıklarım ayrı, hayallerim ayrı yapacak bir şey yok.  Bekliyoruz ve hayatımızı hayallerimize göre şekillendiriyoruz. Yani hayal kurup neden olmadı diye ağlamak yerine, nasıl gerçekleştirebilirimin derdindeyiz...
  Ama şunu söylemem gerekir ki blog açmak hayallerime giden yolda canlı bir adımdır. Adımımı güzelleştiren ise sizlerin düşünceleri olacak. Ama kimsenin düşüncesi ne ilerlemem için ne durmam için etkili olabilir. Çünkü inanırım ki ilerleten ve durduran bizler değiliz. Destek ya da köstek olabiliriz. Hayatta insanlar genellikle köstek olur, bizim farkımız olsun; destek olalım...
  Ve beni blog açma konusunda yüreklendiren Gönüldaş'ıma çok teşekkür ederim. O kendini biliyor, hayatta tanıdığım nadir kalbi güzel insanlardandır.

4) Henüz gerçekleşmemiş ama ileride gerçekleşecek dediğiniz bir hayaliniz var mı?
 
  İnşallah gerçekleşecek dediğim, uğraştığım bir hayalim tabi ki var. Olmaz mı hayal kurmazsak nasıl yaşarız? İnşallah günün birinde adımın önünde Yazar-Şair ibaresini görmektir hayalim. İşte beni çok heyecanlandıran dünyada doldurmam gereken boşluk olduğuna hayalimdir bu. Çünkü bende insanların hayata küçük ya da büyük bir boşluğu doldurmak için geldiğine inanırım.  
 
  Geldik bir mimin sonuna daha, yenilerinde görüşmek üzere. Kimler mi yapsın, bu mimi çok sevdim okuyan herkes yapsın. Özellikle benim Sevgili Gönüldaşlarım yapsın. Ve yapanların cevaplarını okumayı istiyorum. Sevgilerimle...

(Biraz geç yayınladım mimi çünkü yazılarımı çok sık bir şekilde paylaşmayı sevmiyorum. Blogun da dinlenmesi gerektiğine inanıyorum.)

Yorumlar

 1. Ayy ne tatlı küçük bir çocukla uykudan önce hayal kurmak. Çok iyi bir anne olacağını düşünüyorum şu an :) Her şey gönlünce olsun canım ❤️

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çook teşekkür ederim :))) İnşallah canım her birimizin gönlüne göre olsun. Mutlu oldum yorumunla, sevgilerimle...:)))

   Sil
 2. Umarım hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Hayaller, hedefler, bir süre sonra göreceli oluyor. Gerçekler her daim karşımıza çıkıyor. Yaşayacaklarımız hep nasibimize düşen şeyler oluyor. İnancınız ve istekli olmanız güzel başarıya götürecek şeylerden bazıları. Yazarlık yolunda başarılar dilerim.
  Saygılarımla.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler. Evet gerçekler bazen yolumuzu başka taraflara çeviriyor. Ama nasibimizde varsa yolların ne kadar ters olduğu önemli olmuyor. Rabbim her birimizin yolunu açık etsin...

   Sil
 3. Hadi inşallah yazar olursunn canm 😃 Bende whattpad e başladım yeni yeni.Şiirlerimi paylasiyorum.Sende açsana 😃

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnşallah, bakalım zaman ne gösterir. Benimde wattpad hesabım var ama orada henüz bir paylaşım yapmadım :( İnşallah başlarım bende. Sevgilerimle...:))

   Sil
 4. mim güzelmiş severek okudum umarım hayalini kurduğun herşeye birgün erişme imkanın hatta imkanımız olur :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ahh inşallah, bir gün de oldurabildiklerimizi konuşuruz. Çok teşekkürler, sevgilerimle...:)))

   Sil
 5. Dilerim Her şey güzel gönlünce olur ..Sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Amin, inşallah her birimizin. Sevgilerimle....:)))

   Sil
 6. Yazar ve şair olma hayalinizin gerçekleşeceğine inanıyorum ben. Yazarlık mutlaka bir mefkureye sahip olmandır. Şairlik de mutlaka şuurlu bir birey olmak ve toplumu şuurlandırmaktır. Bu iki kelime sizin için bir anahtardır. Hiç bir yazınızda, şiirinizde yada çizerseniz çizginizde unutmamanız gerekir. Başarılar diliyorum ben size.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler Profösör, anlamlı ve yol gösterici yorumunuz için. Dediklerinize dikkat edeceğim. Aydınlattığınız gibi sizin de yollarınız açık olsun. Sevgiler...

   Sil
 7. Sorularda cevapları kadar çok güzeldi okumaktan zevk aldım. Bende mimlemelere bayılıyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler. Evet mimleri okumakta, cevaplamakta çok güzel...

   Sil
 8. ayyyy ya ne güzel yazmışsın baksana son günlerde çok mim yazdım istediğin varsa yazarsın güzel oluyooo mimlerini okumaaak :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler Deep güzel yorumun için, bana bu kadar mim yeter şu anlık :))) Ama bir süre sonra bakar yaparım belki. İnan senin cevapladığın mimleride okuma çok güzel. Sevgilerimle Deep :)))

   Sil
 9. Yazarlık işi başlamış bile. Hayal kurmadan duramayan bir balık olarak bu mimi pek sevdim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim :)) Nasıl mutlu ettiniz beni. Hayal kurmadan olur mu hiç :)))

   Sil
 10. Ne güzel hayaller dilerim hayallerinin hepsi gerçek olsun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ahh inşallah, çok teşekkür ederim :)) Sevgilerimle :)

   Sil
 11. Yazar-Şair sıfatını almayı istemeniz ve bunu için çabalamanız gerçekten hoş bir şey :) Hatta mesela ben şuan taşıdığım "Blog Yazarı" sıfatını sevdim açıkcası ve beni gururlandırmıyorda değil ;) (Kesin sizde ve tüm blog yazarı arkadaşlarda bu duygu oluyordur). Benim en büyük hayalim doğup büyüdüğüm ve 23 yaşında geldiğim İstanbul ilinden BAĞIMSIZ Milletvekili olarak yüce meclise girmek. Bu hayalimle eş hayalim ise İstanbul BAĞIMSIZ Milletvekili sıfatımı kaybetmeden T.C. Başbakanı olup başkanlığımda hükümet kurmaktır(düşünsenize tarafsız,partisiz bir çalışkan Başbakan :)). Daha bir çok hayalim var tabii elbet lakin size en büyük ve uğrunda kendimce mücadele ettiğim hayalimi söyledim :)
  Teşekkürler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tabi ki "Blog Yazarı" sıfatı çok güzel ama daha bunu bile tam manasıyla yaptım mı bilmiyorum. Rabbim herkesin gönlüne göre versin. Versin ki ne yaşarsa yaşasın ancak kalbi kadar yaşasın. Teşekkür ederim yorumunuz için. Hayallerimiz hep doğru şekilde gerçekleşsin inşallah...

   Sil

Yorum Gönder